Majówkowe SPA dla skóry – maseczka na tkaninie
Anna Miros

Majówkowe SPA dla skóry – maseczka na tkaninie

Początek maja to czas wypoczynku. Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii koronawirusa, warto znaleźć chwilę dla siebie i zafundować sobie relaksujące SPA w postaci prostego, a jakże przyjemnego zabiegu dla naszej skóry, jakim jest maseczka na tkaninie. Maska w postaci nasączonej płachty (tzw. sheet masks) przywędrowała do nas z Azji i stała się niezwykle lubiana przez kobiety. Dlaczego warto używać  maski na tkaninie oraz jak je stosować? 

Maska na tkaninie – co to takiego?

Od pewnego czasu maska na tkaninie to kosmetyczny must have. Ten rodzaj maski pielęgnacyjnej przywędrował do Europy z Korei. Azjatki znane są na całym świecie z tego, że w sposób szczególny dbają o swój wygląd, przykładają dużą wagę do codziennej pielęgnacji. Dzięki temu ich skóra długo pozbawiona jest jakichkolwiek oznak starzenia, jest świetnie oczyszczona i dostatecznie nawilżona.

Maski w postaci płachty wygrywają z tradycyjnymi maseczkami skutecznością. Tkanina wycięta jest w kształt twarzy, doskonale przylega więc do skóry. Zawiera wycięte otwory na oczy, nos i usta, przez co jest komfortowa w użytkowaniu. Dzięki temu, że nie trzeba jej zmywać, składniki aktywne mają szansę wniknąć w głąb skóry, efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast po zdjęciu maseczki. Jest też więc zdecydowanie bardziej komfortowa w stosowaniu, nie ma ryzyka zabrudzenia ubrań czy łazienki. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać maski oczyszczające, silnie nawilżające czy przeciwzmarszczkowe, liftingujące.

Maska na tkaninie – na czym polega jej działanie?

Maska na tkaninie to płachta materiału (przeważnie bawełny, ewentualnie celulozy, wiskozy, poliestru lub poliamidu) nasączona skoncentrowanymi składnikami aktywnymi, np. kwasem hialuronowym, kolagenem, aloesem, algami morskimi lub witaminami. Tkanina spełnia rolę filtra, który zatrzymuje ciepło i chroni przed parowaniem, co zapewnia wzrost temperatury skóry, poprawę mikrokrążenia oraz lepsze przenikanie składników aktywnych w głąb skóry, a tym samym efektywniejsze działanie.

W zależności od typu i potrzeb naszej skóry, dobieramy odpowiednie składniki aktywne znajdujące się w maseczce. Uniwersalne będą maseczki nawilżające zawierające algi lub kwas hialuronowy, oraz łagodzące bogate w aloes czy alantoinę. Przydadzą się one szczególnie po opalaniu, w celu ukojenia i nawilżenia podrażnionej skóry.

Maska na tkaninie – jak ją stosować?

Maseczka na tkaninie jest bardzo wygodna w użytkowaniu, wystarczy nałożyć ją na twarz, zaczynając od góry i pozostawić na około 20 minut (w zależności od zaleceń producenta). Maska bardzo dobrze przylega do twarzy i przeważnie ma lekką konsystencję żelu, dzięki czemu nie spływa ze skóry. Należy pamiętać, że jest to maska jednorazowa i nie nadaje się do ponownego użycia.  Wyróżnia się na tle innych maseczek tym, że nie trzeba jej zmywać. Po zdjęciu tkaniny najlepiej wklepać pozostałości w skórę.

Sprawdź na DOZ.pl: Maseczki do twarzy.

Przed nałożeniem maseczki należy wykonać dokładny demakijaż oraz peeling twarzy. Odpowiednio przygotowana skóra szybciej i łatwiej zaabsorbuje składniki czynne. Pamiętajmy – najlepszą porą dla regeneracji skóry jest wieczór (po godzinie 18). Maseczka na tkaninie bardzo dobrze sprawdza się także przed wielkim wyjściem („zabieg bankietowy”) oraz jako nawilżający, odmładzający zabieg pielęgnacyjny w domowym SPA.

Maska na płachcie powinna stać się zatem obowiązkowym produktem podczas wyjazdów. Zajmuje mało miejsca, szybko się ją nakłada oraz przynosi bardzo dobre korzyści dla skóry.

Nasączone rękawiczki i skarpetki

Gdy nasze dłonie i stopy potrzebują odpowiedniego przygotowania do urlopu, warto skorzystać ze złuszczających i regenerujących rękawiczek oraz skarpetek. Nasączone rękawiczki i skarpetki działają podobnie jak maska na tkaninie, zatrzymują ciepło i wspomagają wchłanianie substancji aktywnych. Jeśli skóra jest sucha, złuszczająca się, warto zastosować wersję peelingującą, która nie tylko złuszczy zrogowaciały naskórek, a także będzie działać nawilżająco i przygotuje skórę do zabiegu regenerującego oraz manicure/pedicure.

Nasączone rękawiczki nakładamy na czyste i osuszone dłonie. Pozostawiamy na około 20–30 minut, następnie zmywamy (maska peelingująca) lub wmasowujemy nadmiar maseczki (maska pielęgnacyjna).

Nasączone skarpetki złuszczające należy nałożyć na umyte i suche stopy oraz pozostawić na 60–90 minut, w zależności od potrzeb skóry. Aby uzyskać lepsze efekty zabiegu, warto założyć na nie bawełniane skarpetki. Następnie zmywamy maskę i nakładamy krem lub maseczkę pielęgnacyjną np. w formie nasączonych skarpetek. Złuszczanie naskórka rozpocznie się po 4–5 dniach od zabiegu, dlatego jeśli planujemy chodzić w odkrytym obuwiu, należy wykonać zabieg złuszczający co najmniej tydzień wcześniej.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Jakie kwasy można stosować latem, żeby nie mieć plam na skórze?

    Zabiegi z kwasami są najczęściej rekomendowane w okresie jesienno-zimowym ze względu na mniejsze natężenie promieniowania ultrafioletowego (UV). Ekspozycja na słońce po tego typu zabiegach może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Natomiast warto wiedzieć, że istnieją kwasy, których stosowanie jest możliwe przez cały rok. Należy jednak przestrzegać określonych zasad pielęgnacji skóry po zabiegach z kwasami niezależnie od pory roku.

  • Tatuaż z henny dla dzieci i dorosłych – czy jest bezpieczny?

    Henna jest naturalnym barwnikiem pozyskiwanym z roślin, który wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym. Tatuaże z henny są popularną metodą tatuowania ciała, gdyż w przeciwieństwie do naturalnych tatuaży znikają po kilku tygodniach bez pozostawienia śladu. Należy jednak pamiętać, że henna jest dość częstym alergenem powodującym reakcje uczuleniowe na skórze.

  • Jak odbudować barierę hydrolipidową skóry? Czy uszkodzona może powodować nasilenie trądziku?

    Uszkodzona bariera hydrolipidowa jest przyczyną wystąpienia szeregu problemów skórnych. Do zaburzeń w warstwie hydrolipidowej skóry może doprowadzić niewłaściwa pielęgnacja. Zaburzona bariera hydrolipidowa objawia się przesuszeniem skóry, któremu towarzyszy uczucie ściągnięcia, a czasem nawet pieczenia i świądu. Jak odbudować uszkodzoną barierę hydrolipidową?

  • Masaż kobido – jak wygląda japoński lifting twarzy bez skalpela?

    Masaż kobido, japoński lifting twarzy, tzw. lifting bez skalpela lub po prostu kobido to tradycyjny masaż twarzy. Nazwa „kobido” dosłownie oznacza „droga do piękna”. Jest to technika masażu, która ma na celu poprawę kondycji skóry twarzy, stymulację mięśni, poprawę ukrwienia i ogólną poprawę wyglądu skóry.

  • Jak zwiększyć objętość włosów? Kosmetyki i domowe sposoby

    Włosy oklapnięte u nasady to zmora wielu kobiet, zwłaszcza tych posiadających cienkie kosmyki ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się. Jak je pielęgnować, aby stały się puszyste i lśniące, a jednocześnie nie obciążyć nadmiernie skóry głowy? Sprawdź nasze podpowiedzi i dowiedz się, jak skutecznie zwiększyć objętość włosów.

  • Włosy średnioporowate – dlaczego się przetłuszczają lub puszą?

    Włosy o średniej porowatości to termin związany z budową i kondycją włosów. Opisuje poziom ich zdolności do wchłaniania i utrzymywania wilgoci. Rozpoznanie tego, czy masz włosy średnioporowate, niskoporowate czy wysokoporowate, może podpowiedzieć, jak właściwie dbać o włosy, a także pomóc w wyborze najlepszych produktów kosmetycznych do średnioporów. Czy takie włosy powinno się olejować czy może lepiej jest zainwestować w humektanty?

  • Peptydy – czym są i jak działają na skórę? Właściwości kosmetyków z peptydami

    Peptydy to związki organiczne często wykorzystywane w kosmetykach. Dzięki swoim właściwościom opóźniają proces starzenia się skóry, nawilżają ją i ujędrniają. Jakie są rodzaje peptydów i czym różnią się od siebie? Jakie efekty dają peptydy stosowane na twarz?

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl