Nieprzespana noc? Jak wyglądać na wypoczętą i wyspaną
Joanna Jordańska

Nieprzespana noc? Jak wyglądać na wypoczętą i wyspaną

Nieprzespana noc może przydarzyć się każdemu. Powody bywają różne – impreza do białego rana (to najmilszy wariant) praca zmianowa, choroba dziecka, życiowe problemy które powodują trudności w zasypianiu. O ile w młodszym wieku skutki nieprzespanej nocy mogą pozostać niezauważalne, o tyle już po trzydziestce po jednej takiej nocy potrzeba co najmniej trzech spokojnych, by zregenerować siły. Co zatem zrobić by optymalnie ukryć skutki nieprzespanej nocy?

Po nieprzespanej nocy skóra może być szara, pozbawiona jędrności, ziemista. Często jest również odwodniona, szczególnie kiedy nieprzespanej nocy towarzyszyło spożywanie alkoholu.

Woda pomaga w harmonijny sposób powrócić do normalności. Dotlenia, umożliwia wypłukanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji. Dlatego już bezpośrednio po przebudzeniu warto dostarczyć około pół litra płynów, a w ciągu dnia nadal systematycznie nawadniać.

Oprócz wody warto sięgnąć po herbaty ziołowe, naturalne soki warzywne i owocowe (najlepiej świeżo wyciskane). Porcja soku pobudzi do aktywności znacznie skuteczniej niż filiżanka kawy. Warto również dostarczyć organizmowi dodatkową dawkę witaminy C i magnezu.

A zatem poranne SOS krok po kroku:
•    Weź chłodny prysznic. Chłodna woda „postawi na nogi”, pobudzi krążenie krwi, orzeźwi i doda energii. Do kąpieli warto użyć żelu lub olejku do aromaterapii, którego zapach pobudzi naszą aktywność.
•    Zjedz lekki posiłek; obfite śniadanie dodatkowo obciąży i tak zmęczony organizm.
•    Przemyj twarz przygotowanym przez siebie tonikiem – do wody mineralnej dodaj kilka kropli soku z cytryny. Zabieg przywróci właściwe pH skóry i zadziała orzeźwiająco. Można również wykonać delikatny peeling skóry twarzy.
•    Pod oczy nałóż żel łagodzący (można go wcześniej schłodzić w lodówce) a jeśli możesz wygospodarować dodatkowe 10 min. nałóż gotową maskę w formie okularów do zastosowania po schłodzeniu w lodówce. Chłód zmniejszy ewentualne opuchnięcia powiek i worki pod oczami. Poprawi krążenie, a tym samym zredukuje sińce.
•    Użyj kropli do oczu by zmniejszyć ich przekrwienie.
•    Na całą twarz nałóż krem rozświetlający (np. z witaminą C lub rozpraszającymi światło mikropigmentami). Krem nada skórze świeży wygląd, rozpromieni twarz i pomoże poprawić koloryt skóry.
•    Pod oczy nałóż korektor, dobrany odpowiednio do odcienia skóry (jeśli będzie ciemniejszy nie tylko nie zatuszuje zmęczenia, a może je wręcz pogłębić). Linię wodną rzęs pociągnij białą, lub cielistą kredką, a zewnętrzny kącik i łuk bezpośrednio pod brwiami jasnym, rozświetlającym cieniem (najlepiej cielistym, bladoróżowym lub brzoskwiniowym).
•    Podkręć i dokładnie wytuszuj rzęsy – zabieg ten otworzy oko i nada twarzy efektu świeżości.
•    Makijaż wykończ używając różu na policzki w delikatnym odcieniu, a kontur twarzy zaznacz lekko pudrem brązującym.
•    Użyj lekkiego błyszczyku o intensywnym połysku, który skupi wzrok.

Pobudzona wszystkimi odświeżającymi zabiegami dodaj do nich uśmiech i ruszaj chwytać dzień. Optymizm i pozytywne nastawienie rozświetli Cię jak nic innego. Z takim twoim nastawieniem nikt nawet nie zauważy że masz za sobą nieprzespaną noc.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi Ikona

Polecane artykuły

  • Krztusiec – przyczyny, objawy, leczenie kokluszu

    Krztusiec (koklusz) jest ostrą chorobą zakaźną dróg oddechowych wywołaną przez pałeczki krztuśca. Do zakażenia dochodzi drogą kropelkową. Na ciężki przebieg krztuśca narażone są zwłaszcza niemowlęta poniżej 6. miesiąca życia. Jak przebiega krztusiec i jak go rozpoznać? Jak wygląda leczenie kokluszu? W jaki sposób można się przed nim uchronić?

  • Zespół Retta – objawy, dziedziczenie i leczenie

    Zespół Retta to rzadkie zaburzenie neurorozwojowe. Dotyczy mutacji na chromosomie X, więc występuje głównie u dziewczynek. Szacuje się, że zespół Retta dotyka 1 na 10–15 tys. urodzonych dzieci płci żeńskiej. Może być jednak częstszy, gdyż bywa niezdiagnozowany. Zwykle nie ujawnia się od razu po urodzeniu. Dziecko z zespołem Retta przez wiele miesięcy może rozwijać się prawidłowo i dopiero z czasem zaczną się u niego pojawiać niepokojące objawy.

  • Przeziębienie, grypa, alergia czy COVID-19? Jak je od siebie odróżnić?

    Masz katar, kaszel i gorączkę? Czy to zwykłe przeziębienie, grypa czy może COVID-19? Objawy tych chorób mogą być bardzo podobne, co utrudnia samodzielne postawienie diagnozy. Dowiedz się, jakie są kluczowe różnice między tymi schorzeniami i kiedy warto skonsultować się z lekarzem.

  • Reumatoidalne zapalenie stawów – przyczyny, objawy i leczenie RZS

    Reumatoidalne zapalenie stawów (inaczej RZS lub gościec stawowy) to przewlekła choroba reumatyczna o podłożu autoimmunologicznym. Powszechnie określa się ją także jako reumatyzm. Początkowo atakuje najczęściej symetrycznie małe i średnie stawy rąk i nóg, ale w konsekwencji prowadzi do wielu zmian ogólnoustrojowych – jej najbardziej charakterystycznym objawem jest ból stawów, ich zaczerwienienie i obrzęk. Jak leczy się reumatoidalne zapalenie stawów? Czy istnieją domowe sposoby na RZS?

  • Pieczenie, upławy i swędzenie kobiecych okolic intymnych? To może być infekcja pochwy. Jak zapobiegać i leczyć stany zapalne?

    Upławy, pieczenie i swędzenie okolic intymnych to nie tylko uporczywe i często nawracające przypadłości, ale także objawy infekcji, która może doprowadzić do niepłodności, jeśli zostanie zaniedbana. Infekcje okolic intymnych mogą przydarzyć się kobiecie w każdym wieku, przed porodem, w trakcie ciąży i w połogu. Czy istnieje jedna uniwersalna odpowiedź na pytanie – jak skutecznie wyleczyć i zapobiegać zakażeniom pochwy? Otóż nie, nie istnieje. Można jednak postępować zgodnie z pewnymi wskazówkami, dzięki którym nawet przy pomocy domowych sposobów na infekcje intymne możliwe jest złagodzenie tych najbardziej dokuczliwych objawów. Więcej informacji na ten temat znajduje się w niniejszym artykule.

  • Uczulenie na słońce – przyczyny. Jak złagodzić objawy wysypki od słońca?

    Promienie słoneczne wykorzystywane są do produkowania witaminy D, która jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości oraz wzmacniania układu odpornościowego. Niestety zbyt długa bądź zbyt intensywna ekspozycja na słońce może powodować występowanie alergii. Uczulenie na słońce może dotknąć każdego z nas, dlatego też warto wiedzieć, jak postępować, gdy na ciele pojawi się wysypka od słońca.

  • Zespół słabości (kruchości) to nie zwykłe starzenie. Objawy, diagnoza, leczenie

    Proces starzenia jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka i ma znaczący wpływ zarówno na fizyczne, jak i psychiczne funkcjonowanie seniorów. Wśród zachodzących zmian wymienić można między innymi pogorszenie pracy poszczególnych narządów, podatność na choroby, zaburzenia poznawcze czy zespół kruchości. Ten ostatni jest zagadnieniem szczególnie badanym przez geriatrów – szacuje się, że w populacji polskiej dotyka on około 7% seniorów, wśród których ponad 50% to osoby po 80. roku życia.

  • Dieta w zaburzeniach lękowych. Co jeść, a czego unikać przy stanach lękowych?

    Zaburzenia lękowe dotykają znaczny odsetek dorosłych i dzieci. Osoby z zaburzeniami zmagają się z przewlekłym lękiem i stresem, który często powoduje cierpienie psychiczne i znaczne upośledzenie funkcjonowania pacjentów w wielu sferach ich życia. Tymczasem odpowiednia dieta w zaburzeniach lękowych może korzystnie wpływać na zdrowie układu nerwowego i pomagać w łagodzeniu objawów zaburzeń lękowych.

Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl